Категорії
Новини

Класи захисту вхідних металевих дверей

Хто б що не казав, вхідні двері повинні не просто солідно виглядати, а й бути дійсно надійними. Візуальне оформлення, хоч і важливо, відіграє другорядну роль.

Основний параметр, яким визначається надійність дверей – комплексна стійкість до злому. Тобто йдеться не тільки і не стільки про товщину полотна, а й про інші захисні вузли та елементи. Ступінь стійкості до злому визначається виходячи з того:

  • який інструмент доводиться використовувати при зломі;
  • час, необхідний проведення злому;
  • базис застосовуваної техніки.

Рівень надійності, який мають металеві вхідні двері, визначається класом захисту металоконструкцій.

Які класи захисту можуть мати вхідні двері?

Відносно дверних конструкцій виділяються 13 класів захисту, кожен із яких відрізняється: вагою конструкції, можливостями установки, додатковим функціоналом конструкцій, вартістю, захисними механізмами.

Незважаючи на те, що всього налічується 13 класів, зовсім не обов’язково прагнути вибирати вхідні двері, керуючись принципом «чим вище клас, тим краще». Справа в тому, що для житлової нерухомості підходять дверні моделі з 1-5 класами захисту, тоді як двері 6-13 класів призначені для встановлення в установах з високими вимогами до безпеки та захисту від злому. Ціна та характеристики останніх надмірні, як для приватних будинків, так і для квартир.

Розглянемо характеристики цих перших 5 класів захисту:

  1. 1-й клас. Це двері з одинарним полотном та базовими кріпленнями. Для злому потрібно не більше півгодини активних ударних навантажень. Тобто в деяких випадках їх можна вибити навіть ногою. Такі моделі ставляться на входах у підвали, на горища, у підсобки.
  2. 2-й клас. Тут товстіше полотно, хоча загальний рівень захисту залишається посереднім. Двері з цим рівнем захисту встановлюються як додаткові (вхід у під’їзд, вхід у тамбур), а для їх відкриття потрібно більше зусиль, і використання ручних інструментів, наприклад брухтів.
  3. 3-й клас. Раніше найпопулярніші, а зараз просто середні за рівнем захищеності двері, які іноді називають навіть зламостійкими. Вони комплектуються системою із кількох надійних замків, а також комплектуються іншими захисними елементами. Для їх розтину потрібне застосування електроінструменту.
  4. 4-й клас. До нього відносяться вхідні двері, які можна назвати “золотою серединою” у співвідношенні ціна/результат. Конструктивно вони укріплені додатковими панелями збоку, а також монтуються спеціальним багатопетельним способом. Полотно виготовляється із броньованої сталі, замки захищені броненакладками, а також є антизнімні штирі. На їх злам потрібно вже близько двох годин, а також застосування спецінструменту.
  5. 5-й клас. Справжні броньовані вхідні двері у Києві для житлової нерухомості та не тільки. Вони дуже дорогі, але ціна виправдовується стійкістю до вогню, стрілянини і навіть вибухів. Вирвати двері механічним способом практично неможливо.

У компанії «Центр дверей» представлені у великій різноманітності вхідні двері за різною ціною та з різними класами захисту. Зверніться до консультанта компанії, і він допоможе вибрати модель, яка стане ідеальною для вас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні записи