Інфоцентр

Дверне полотно — це рухлива частина дверей, що відчиняються. Полотно буває каркасної чи щитової конструкції. У разі каркасної конструкції, що застосовується для полегшення ваги полотна та надання великих можливостей для декорування, внутрішні порожнини не зайняті структурою заповнюються або стільниковим наповнювачем або ДСП, МДФ, брусками з масиву деревини. Зазвичай полотно навішується за допомогою петель на короб або за допомогою роликів на рейку ковзання (розсувна система). Двері можуть складатися з одного, двох і більше дверних полотен.

Дверна коробка — частина дверного блоку, що є рамковою конструкцією, що закріплюється на стінках дверного отвору. Матеріалом для дверних коробок може бути як масив деревини різних порід, і МДФ, ДСП та його комбінації. Вважається, що дверні коробки ДСП краще проявляють себе в період експлуатації. Крім того, такі коробки коштують дешевше. Найбільш популярні форми коробок – прямокутна та заокруглена. Для установки лиштви та додаткового елемента (розширювача) дверна коробка може мати спеціальні пази. Лиштва потрібна для маскування щілин між коробкою і стіною або перегородкою. Для покращення звукоізолюючих властивостей дверей, в коробку або в паз дверного полотна можна встановити ущільнювач.

Ущільнювачі — пружні прокладки трубчастого або складнішого перерізу, що широко застосовуються при виробництві дверей і встановлюються в короб для гасіння шуму при закриванні полотна.

Поріг — спеціальний брусок у підлозі, в нижній частині дверного отвору, що служить для покращення теплоізоляції, звукоізоляції, вогнестійкості дверей, а також для прикриття місця стику між підлогами, виконаними з різних матеріалів у прилеглих приміщеннях. Він також застосовується у разі відмінності у рівнях підлоги у прилеглих приміщеннях.

Добір (розширювач) — планка, яка дозволяє змінити ширину дверної коробки для монтажу лиштви на дві сторони дверного отвору. Стандартна ширина коробки – 70 – 80мм, якщо товщина стіни перевищує ширину коробки, то заповнення зайвого простору товщини використовується добір (від слова добирати). У випадках, коли стіни дуже товсті допускається використання дверної коробки без добору, зайва товщина (укіс) при цьому штукатуриться і наличники встановлюються лише на один бік.

Причинні планки або дверні нащільники — це рельєфні профільні рейки, які призначені для прикриття притвора двопільних (двостулкових) дверей.